Latest press releases in Norsk

New serie of antennas for mobile phones

Carant Antenn AB

Published on

En ny antenneserie for mobiltelefoner, Giga Line, lanseres nå på det europeiske markedet. Antennefestene er de eneste på markedet som er universale, ifølge Carant Antenn AB i Sverige, som nå har utviklet og konstruert antenneserien. Samme takfeste kan derfor brukes til antennepisker, samt for GSM-, NMT- og DCS-nett. Festene er lagd av en overflatebehandlet messinglegering, som oppgis å være helt rustbestandig. Dette gir lang levetid og dermed også god totaløkonomi.

New type of encoder saves time and money for industry

Leine & Linde AB

Published on

Det svenske selskapet Leine & Linde øker nå sitt produktutvalg med en serie 25-bits absolutt multiturn pulsgiver for industrielt bruk. Nøyaktigheten oppgis å være meget høy. Gjennom avanserte diagnose- og feilhåndteringsfunksjoner kan stans i produksjonen unngås eller reduseres, noe som vil spare både tid og penger. Pulsgiveren, som har busstilkopling, støtter de standardiserte grensesnittene SSI, PROFIBUS-DP og CAN-buss.

Internet brings together innovators and risk capital

Venture Capital World AB

Published on

Tailor made ringing melodies

Benefon Oy

Published on

Turning mobiles into desk-based phones

Benefon Oy

Published on

PC manual for Windows-95 simplifies risk assessment for life assurances

Skandia International

Published on

I løpet av 1997 utgir gjenforsikringsselskapet Skandia International en ny Windows-95-basert PC-manual for mer efektiv risikobedømmelse og prisbestemmelse av livsforsikringer. Etter tre års utviklingsarbeid kan bedriften erstatte en tidligere permbundet papirmanual på 800 sider. Den nye manualen for PC lanseres på engelsk, og på sikt kommer det også en fransk og spansk versjon.

Faster multimedia in portable computer with Pentium MMX processor

Toshiba PC

Published on

Economic packaging paperboard brand for sensitive confectioneries

Stora Enso Oyj

Published on

New President at Electrolux IndustrialLaundry R D a priority

Electrolux-Wascator AB

Published on

“Vi må konsentrere oss om detaljer, og det som kreves nå er finjustering”, sier Håkan Johansson, den nye direktøren for Electrolux-Wascator. “FoU vil spille en sentral rolle i denne finjusteringen ved utvikling av nye applikasjoner, oppgradering av eldre maskiner, og ved å introdusere nye modeller etterhvert som utbyttelsesprosessen øker. “Ved å investere mer i FoU, kan vi regne med å få et større antall nye produkter og funksjoner”, kommenterer han. “Men dette holder ikke. Vi har profesjonelle kunder som forventer at vi samarbeider med dem, både for å forbedre virksomheten deres, og med hensyn til miljøet. Vi vil tjene på dette over lengre sikt.”

Case for data-communicators

Brodit Plast AB

Published on